אנדרומדה

אנדרומדה הייתה בתם של מלך ומלכת אתיופיה. קסיופיאה אמה של אנדרומדה הייתה אישה יהירה ושחצנית שהתרברבה ברבים על יופייה וטענה שהיא יפה יותר מהרה, אשתו של זאוס ומנימפות הים, בנותיו של פוסידון, אל הים. פוסידון ששמע את הדברים, כעס על האישה ושלח מפלצת ים אימתנית אל חופי המדינה.

אחוז בהלה מיהר אביה של אנדרומדה אל האורקל שהשיב כי כעסו של פוסידון יפוג רק אם יקריב המלך את ביתו היפה אנדרומדה למפלצת הים. על אף שקשה היה לו לקבל את ההחלטה, ידע האב שעליו להקריב את בתו למען שאר נתיניו ואנדרומדה נקשרה אל סלע מול נמל יפו שם ציפתה בשקט לגורלה. כך הבחין בה פרסאוס בנם של דנאי היפה וזאוס מלך האלים, בדרכו חזרה אל ביתו לאחר שהרג את המפלצת מדוזה ונשא את ראשה עמו.

כאשר ראה פרסאוס את הנסיכה היפיפייה הוא טעה בהתחלה וחשב אותה לפסל שיש לולא שיערה התבדר ברוח ודמעותיה נצצו באור. הוא התאהב בה כמעט מיד וקרא לעברה: "השרשראות היחידות בהם את צריכה להיות כבולה, הן שרשראות הקושרות בין לבבותיהם של שני נאהבים. אמרי לי את שמך ואת הסיבה שלשמה את קשורה אל הסלע הזה".

בתחילה שתקה אנדרומדה, אך לאחר שפרסאוס הפציר בה מספר פעמים סיפרה לו הנערה על הנסיבות המצערות שהביאו אותה למקום. לפני שהספיקה הצעירה לסיים את דבריה, החלו המים גועשים ומתוכם הגיחה מפלצת אימתנית. פרסאוס התעופף סביב למפלצת באמצעות סנדליו המכונפים, התנפל עליה וכשם שעשה למדוזה, כרת את ראשה והרג אותה. מיד לאחר מכן שחרר הגיבור הצעיר את הנערה והחזירה לבית הוריה. שם ביקש משני ההורים אסירי-התודה את ידה של בתם. הסכמתם של ההורים ניתנה מיד והשניים התחתנו בחגיגה מפוארת.

על פי האגדה פרסאוס בנו של מלך האלים זאוס ראה את אנדרומדה בפעם הראשונה היכן שהיום ממוקם בית אנדרומדה,בפסגת גן הפסגה שמשקיף על סלע אנדרומדה.